NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

Najpopularniejsze egzaminy z języka angielskiego

stusy englishNajbardziej rozpowszechnionymi egzaminami, do których podchodzą Polacy, są bez wątpienia te zaliczane do Grupy Egzaminów Cambridge z Ogólnego Języka Angielskiego (inaczej Cambridge ESOL – English for Speakers of Other Languages). Należą do nich: KET, PET, FCE, CAE, CPE. Wszystkie one w głównej mierze różnią się stopniem zaawansowania prezentowanych umiejętności, uznawane są jednak na całym świecie i mają status międzynarodowy. Poniżej bardziej szczegółowa charakterystyka każdego z nich.

Co to właściwie jest Metoda Callana?

lekcjaBez względu na to, czy jesteśmy zainteresowani nauką jakiegokolwiek języka, to określenie na pewno obiło nam się o uszy. Ostatnie kilka lat to okres wielkiego zainteresowania tą (wcale nie nową) metodą, gdyż jej podstawowe założenia pochodzą z 1960r. Mimo to dopiero ostatnio jesteśmy bombardowani reklamami w radiu, ulotkami czy plakatami w autobusie, zachwalającymi szybkość i wysoki poziom nauki tym sposobem. Czy faktycznie jest to cudowna metoda, pozwalająca każdemu szybko opanować wybrany język? Czy może to tylko chwyt marketingowy? W tym artykule postaramy się jak najlepiej przedstawić wady i zalety oraz proces nauki metodą Callana.

 

Wprowadzenie

dictWitamy !

Jak każdy wie, nauka języka obcego w dzisiejszych czasach jest wręcz niezbędna. Języki obce już od kilku lat są obowiązkowe w szkołach, wszędzie w koło słyszymy o kursach, szkoleniach, korepetycjach. W wielu firmach pracodawcy oczekują od nas biegłej znajomości przynajmniej jednego języka.